Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy

Vítejte na šťastných ostrovech – Kanárské ostrovy očima Vladimíra Kroce.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou souostroví vulkanického původu v Atlantském oceánu, asi 1000 km od pobřeží Maroka. Ostrovy jsou součástí Španělska a mají tropické podnebí.

Kanárské ostrovy jsou oblíbenou turistickou destinací, a to díky své krásné přírodě, teplému počasí a široké nabídce aktivit a atrakcí. Mezi nejznámější ostrovy patří Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura.

Tenerife je největší a nejlidnatější ostrov Kanárských ostrovů. Nachází se zde nejvyšší hora Španělska – Pico del Teide (3718 m n. m.). Tenerife je také domovem mnoha pláží, přírodních parků a historických památek.

Gran Canaria je druhý největší ostrov Kanárských ostrovů. Je známý svými krásnými plážemi, pouštními krajinami a rušnými městy.

Lanzarote je ostrov vulkanického původu. Nachází se zde mnoho kráterů, sopek a skalních útvarů. Lanzarote je také domovem mnoha vinařství a krásných pláží.

Fuerteventura je nejsevernější ostrov Kanárských ostrovů. Je známý svými krásnými plážemi, písečnými dunami a klidnou atmosférou.

Kanárské ostrovy jsou skvělou destinací pro každého, kdo hledá krásnou přírodu, teplé počasí a širokou nabídku aktivit a atrakcí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *